Niepełnosprawni przeciw globalnemu ociepleniu klimatu - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Niepełnosprawni przeciw globalnemu ociepleniu klimatu

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 28/10/2015 19:58:28

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wzięli czynny udział w projekcie ,,Dwa Bieguny Cały Świat”.

Koncepcja stanowiła przeprowadzenie edukacji ekologicznej w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych.

Głównym celem idei było zainteresowanie uczestników tematyką ocieplenia klimatu i wpływu ludzi na te niekorzystne zmiany. Jak mówi Agnieszka Kaniewska, kierownik Warsztatu: kondycja na pozór odległych obszarów polarnych, zamieszkiwanych przez takie gatunki jak pingwin cesarski czy niedźwiedź polarny, uzależniona jest od działań podejmowanych przez każdego człowieka w każdym czasie.

Autorzy projektu twierdzą, iż ma on nie tylko uświadamiać, ale i zachęcać do działania w myśl zasady „małe kroki - wielkie zmiany”. Poza skorzystaniem z zajęć edukacyjnych, osoby niepełnosprawne, przebywając we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, uczestniczyły w warsztatach tematycznych, mających na celu realną poprawę codziennego funkcjonowania w dalszym postrzeganiu świata i dbania o środowisko naturalne całej planety.

Temat podejmowany jest dziś przez każdego człowieka. Poprzez segregację odpadów, oszczędzanie energii i zwykłe czynności życia codziennego, uczestniczymy w poprawie kondycji naszej planety
dodaje Agnieszka Kaniewska. Zdobyta wiedza i poczucie świadomości pozwolą na lepsze poprawić funkcjonowanie podopiecznych w globalnym społeczeństwie.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego