04/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Koralowy zawrót głowy

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 20/4/2015 07:53:57

Na wiosnę uczestnicy przygotowali kolejną niespodziankę dla społeczności lokalnej. Już niedługo mieszkańcy Polkowic i okolic znowu będą mogli nabyć nasz niezwykły produkt w niesztampowej zaskakującej odsłonie i oprawie oraz w atrakcyjnej cenie 10,00 zł za sztukę.

W obecnej chwili mamy sześć wzorów korali w bogatej palecie kolorystycznej. Wierzymy, iż przy tak ogromnym wyborze kolorów i fasonów oraz różnego rodzaju jubilerskich elementów wykończeniowych, każdy znajdzie dla siebie lub bliskich coś odpowiedniego i zarazem wyjątkowego. Można by rzec, iż osoby niepełnosprawne w naszym mieście słyną z korali ceramicznych. A zaczęło się od 2012 roku, kiedy to Warsztat Terapii Zajęciowej skupiający osoby niepełnosprawne pod kierownictwem Edyty Pędzisz dokonał rzeczy niemożliwej i pobił Rekord Polski w największej ilości (7158) oraz najdłuższych koralach ceramicznych (124 metry i 40 cm). Uczestnicy chcieli podzielić się swoim osiągnięciem z lokalną społecznością i „Rekordowe Korale” zmieniły się w sznury korali, breloczki, zawieszki. Sprzedaż tychże produktów okazała się kolejnym sukcesem. Ale to nie zadowoliło naszych uczestników. Postanowili poszukać  czegoś, co ulepszy wytworzone już korale i stanie się symbolem naszego miasta Polkowic.


Po kilkunastu  miesiącach okupionych ciężką i żmudną pracą poszukiwania materiału, z którego powstaną unikatowe korale ceramiczne….. nagle jest: miedź!!! . A wiadomo, że nasz region przecież słynie z miedzi na całym świecie. Nasi uczestnicy są wytrwali i konsekwentni w zadaniach , które zostały im wyznaczone - mówi Kierownik Warsztatu Edyta Pędzisz. Z pomocą kierownika i terapeutów uczestnicy wysłali korale ceramiczne z miedzią na konkurs „Dolnośląski Przedsiębiorca Roku 2012”. I okazało się, że województwo dolnośląskie uznało nasze korale za wyjątkowe i zdobyły wyróżnienie w kategorii „Dolnośląski Produkt Lokalny 2012”. Uczestnicy tak zaangażowali się w wytworzenie korali z miedzą, że w czerwcu 2013 roku na polkowickim rynku odbyła się sprzedaż unikatowych korali ceramicznych z miedzią.
Zainteresowanie było tak wielkie, że lokalna społeczność stała w długiej w kolejce, aby zdobyć chociaż jeden sznur korali. Odniesiony sukces udowadnia, iż pomimo wykluczenia społecznego osoby niepełnosprawne potrafią stworzyć niesamowite rzeczy, poprzez które mogą być doceniane, podziwiane i dumne. Uznanie w oczach ludzi pełnosprawnych ma niezwykle pozytywny wpływ na rehabilitację uczestników mówi Edyta Pędzisz.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić przekazując darowiznę, którą odliczysz od podatku: Stowarzyszenie Charytatywne „ Żyć Godnie” ul. K. B. Kominka 7 59- 100 Polkowice numer KRS 0000042824 nr konta: 79 1020 3017 0000 2102 0140 3275

Serdeczne zapraszamy do zakupu naszych korali.


Więcej zdjęć  TUTAJ


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego