05/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie z uczniami

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 28/5/2015 08:02:09

W czwartek 28 maja 2015 Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, z klasy 2 o specjalności technik elektryk. Opiekunami byli nauczyciele Dariusz Lis i  Ryszard Maciak. Kierownik Warsztatu pani Agnieszka Kaniewska zapoznała gości z działalnością placówki i jej osiągnięciami. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką zajęć w każdej z pracowni terapeutycznej.


Następnie uczniowie, wykorzystując swoje umiejętności techniczne, wykonali prace na rzecz Warsztatu (naprawa krzeseł, biurek i przygotowania opiłków miedzi, która zostanie wykorzystana w produkcji Polkowickich Ceramicznych Korali z Miedzią.

Na koniec pan Dariusz Lis, który był inicjatorem spotkania, zapowiedział kontynuację współpracy i kolejną wizytę za rok.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 25/5/2015 08:00:19

W dniach 21-22 maja 2015, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach zorganizował kiermasz prac wykonanych na zajęciach terapeutycznych przez osoby niepełnosprawne. Jako miejsce sprzedaży wybrano hol Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.. Dzięki przychylności Zarządu tej Spółki mogliśmy wyjść naprzeciw licznie odwiedzającym przychodnię  mieszkańcom Polkowic i okolic.  Sława Polkowickich Ceramicznych Korali i rozgłos jaki nadała Pani Iwona Mierzwiak, dziennikarka  z Radia Plus zachęciły do przyjazdu nawet grupę pracowników Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

Kiermasz cieszył się olbrzymim powodzeniem. Praktycznie wszystkie wzory znajdowały swoich odbiorców. Od chwili otwarcia stoisko oblegały tłumy. Unikatowe prace budziły olbrzymie emocje wśród kupujących. Byliśmy świadkami ostrej rywalizacji o pierwszeństwo zakupu. Ci, którym zabrakło wybranych prac prosili o powtórzenie na następnym kiermaszu takich modeli. Oczywiście nie będą identyczne, bo wszystkie prace wykonywane są ręcznie i obdarzone są indywidualnymi cechami wykonujących.

Osobami odpowiedzialnymi  za sprzedaż na kiermaszu WTZ w Polkowicach były: Instruktor Terapii Zajęciowej Agnieszka Śmietana, uczestniczka  Lucyna Kubiak oraz uczestniczka Sylwia Mrowiec. Kiermasz można uznać za olbrzymi sukces. Należą się również słowa uznania dla terapeutów, pod okiem których powstawały te prace, a szczególnie dla uczestników Warsztatu, którzy włożyli wiele pracy i serca w ich wykonanie.

Informujemy, że istnieje możliwość zakupu prac poza terminami kiermaszów, na terenie warsztatu:
Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach
Polkowice, ul. Kominka 7 w godz. 8:00
15:00
Tel. 76 746-08-72

Więcej zdjęć TUTAJ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego