02/2017 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Polana Jakuszycka

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wycieczka · 2/2/2017 00:02:00Głównym celem wyjazdu grupy uczestników wraz z opiekunami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach na Polanę Jakuszycką była rehabilitacja ruchowa i społeczna osób z niepełnosprawnością oraz przełamywanie wśród Nich istniejących barier.

Dzięki uprzejmości Stacji Jakuszyce uczestnicy wzięli udział w zajęciach instruktarzowych z zakresu poruszania się na nartach biegowych. Przy doskonałych warunkach pogodowych, ruch na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą, doskonale wpłynęły na samopoczucie uczestników po jesiennym i zimowym znużeniu.

Jazda na nartach była także alternatywną formą spędzenia czasu wolnego i zderzeniem się z nowym zajęciem, które odegrało zasadniczą rolę w przeciwdziałaniu stanom depresyjnym. Po nabyciu podstawowych zdolności z zakresu jazdy na biegówkach, część uczestników podjęła wezwanie dotarcia do oddalonego o pięć kilometrów Schroniska PTTK Orle.

Pozostała grupa osób pieszo wyruszała z narciarzami na wędrówkę do schroniska, gdzie w górskim klimacie przy wspólnym ognisku był czas na regenerację sił i pieczenie kiełbasek. Po odpoczynku cała grupa wyruszyła w drogę powrotną do Stacji Jakuszyce, gdzie oddany został sprzęt i udano się w drogę powrotną do Polkowic.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć  TUTAJ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego