06/2017 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Inscenizacja grupy teatralnej

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 22/6/2017 01:45:38W dniu dzisiejszym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach mieli możliwość obejrzenia inscenizacji wierszy Jana Brzechwy przez grupę teatralną "Inni?, Obcy?, Tacy Sami" działającą w Ośrodku Pomocy Psychologicznej w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.

Inscenizacja odbyła się w ramach akcji "Poczytam Ci..." promującą zdrowie psychiczne mieszkańców Gminy Polkowice. Była to świetna okazja do integracji oraz zapoznanie z elementami biblioterapii i terapii teatrem. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Zajęcia edukacyjne

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 14/6/2017 07:03:52

W dniu 14 czerwca 2017 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach uczestniczyli w zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach edukacyjnych zajęciach z zakresu biologii i chemii.

Była to świetna lekcja dotycząca zjawisk otaczających nas w życiu codziennym. Mogliśmy prze chwilę poczuć się małymi chemikami tworzącymi i odkrywającymi niezwykłe zjawiska przyrodniczo - chemiczne.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, zaangażowanym nauczycielom Pani Amelii, Pani Emilii,Pani Ewelinie oraz uczniom Gimnazjum nr 1 za wspaniale spędzony czas, który niewątpliwie przyczyni się do osiągnięcia pozytywnych rezultatów terapeutycznych, przełamie lęki, bariery u osób z niepełnosprawnością oraz zwiększy poczucie integracji ze społeczeństwem.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Czytanie bajek w polkowickich przedszkolach

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 9/6/2017 23:06:15W dniu 6 i 9 czerwca 2017 r. uczestniczki Sylwia M. i Sylwia G. z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach pod opieką terapeutki P. Ani kontynuują zajęcia integracyjne w polkowickich przedszkolach.

Uczestniczki czytały bajki przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 5 i Przedszkola Katolickiego. Dla dzieci jest to wspaniała lekcja tolerancji, a dla osób z niepełnosprawnością terapia polegająca na przełamaniu barier psychicznych.

Dzieci uważnie słuchają bajek i wspaniale nawiązują kontakt z uczestnikami. W kolejnych miesiącach uczestnicy będą czytać bajki w kolejnych przedszkolach, co świetnie się wpisuje w proces terapeutyczny osób z niepełnosprawnością. Serdecznie dziękujemy Dyrektorom oraz Pracownikom polkowickich przedszkoli za zainteresowanie naszymi działaniami terapeutycznymi.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć TUTAJ
Wyjazd integracyjny - Rudawy Janowickie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wycieczka · 7/6/2017 23:05:03

W dniu 7 czerwca 2017 r. uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowe w Polkowicach wraz z rodzicami i opiekunami udali się na wyjazd w Rudawy Janowickie.

Podczas wspólnej wycieczki była możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w kwestii codziennego funkcjonowania uczestników na warsztacie oraz środowisku domowym. Dotarliśmy do Schroniska PTTK "Szwajcarka", gdzie przy ognisku i poczęstunku mogliśmy porozmawiać o istotnych sprawach dotyczących uczestników. Udało nam się zdobyć szczyt Sokolik Duży oraz Górę Krzyżna.

Wyjazd taki jest wspaniałą okazją do integracji zarówno kadry warsztatu z rodzicami, jak również samych uczestników ze swoimi opiekunami. Zacieśniają się więzi rodzinne, co jest niewątpliwie bardzo ważne w procesie terapeutycznym wobec osób z niepełnosprawnością. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspaniałą atmosferę.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Wizyta w klubie FIT ARENA

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 2/6/2017 23:03:58W dniu dzisiejszym grupa uczestników wraz z opiekunami Warsztatu Terapii Zajęciowej w ramach rehabilitacji zawodowej oraz ruchowej odwiedziła Klub Fit Arena.

Pani Marta Baran zapoznała osoby z niepełnosprawnością ze specyfiką pracy trenera personalnego. Uczestnicy mieli również możliwość w podstawowym treningu ruchowym z użyciem sprzętu sportowego znajdującego się w klubie. Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON


Więcej zdjęć  TUTAJ
Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego